Dondurma'nın Merkezine Yolculuk...23 Mayıs'ta Annem,çocuklarım Seren ve Eren'le birlikte Carte d'Or Fabrika gezisine katıldık.
Serüvenimiz Kadıköy'de başladı.Sabah saat 9.05'da Hasanpaşa'da buluşma noktasına 5 dakikalık bir gecikmeyle geldik ve Carte d'Or yetkililerinin sıcak karşılama sonrası otobüse bindik ve kısa bir süre sonra Çorlu'ya yolculuğumuz başladı.Çok rahat bir yolculuk sonrası Algida Çorlu  Fabrikası'na vardık.
Excel İletişimden Aylin hanımla orada karşılaştık telefonla beni davet öncesi bilgilendirdiği ve ilgisinden dolayı Aylin hanıma çok teşekkür ediyorum.
Fabrika'nın konferans salonunda bize Carte d'Or Marka Müdürü Sayın Canan Barut Algida hakkında bilgiler verdi ve daha sonra Vardiya Mühendisi Sayın İsmail Hakkı Güneysu dondurmanın yapım aşamalarını anlattı ve bilgiler verdi.Nato askerine sadece Algida Türkiye'nin dondurma vermesi beni çok gururlandırdı,kendilerini buradan alkışlıyorum.
Konuklar 3 gruba ayrıldı kakaolu,vanilyalı ve fıstıklı olmak üzere.İlk tur kakaolu grupla başladı.Biz fıstıklı grubuna dahildik ve sonuncu grup olarak geziye başladık.
Fabrika alanına girmeden önce bize tulum giymemiz ve galoş takmamız söylendi.Giydiğimizde sadece yüzümüz görünüyordu.Birbirimizi bu halde gördüğümüzde gülmeye başladık.Birinden  beyaz tavşanlara benzedik diye bir şey duydum:)) Güldüğümüz için kabalık ettiysek yetkililerden özür diliyorum.

Ayak ve eller dezenfekte edildikten sonra Üretim bölümüne girdik.Serin,temiz,hijyenik ve çok gürültülü bir ortamdı.Vardiya Mühendisi İsmail Hakkı bey bize makinalar ve üretim hakkında bilgiler anlatıyordu fakat gürültü çok olduğu için duymak pek güçtü.
Çok sevdiğimiz dondurmaların onlarcasını önümüzden geçerken görmek çok eğlenceliydi.
Carte d'Or Meyve Şölenini donmadan önce tattırdı bize İsmail Hakkı bey ve bu lezzeti donduktan sonra alamıyacağımızı söyledi.Tattığımızda gerçektende öyle olduğunu anladık.Vanilyanın lezzetini tam olarak hissettik damaklarımızda,muhteşem bir lezzetti.
Üretim bölümününden çıktıktan sonra dondurma ikramında bulundular.Çocuklara Max ikram ettiler,çocuklar ve tabiikide oğlum Eren bu durumdan çok memnundular.
Diğer grupların ne yaptığını merak ediyorken birde gördükki piknik keyfine başlamışlar bile.Biz de piknik alanına gidip bizim için hazırlanmış nefis yemeklerden ve üzerinede bir güzel Magnum dondurmamızı yedik.
Bu kadar çok dondurma yedikten sonra artık  bir kaç gün dondurma yemeyiz dedik gülerek.
Vakit hızla akıp geçti ve dönme vaktimiz gelmişti.Otobüse bindiğimizde bizi bir sürpriz bekliyordu,oturduğumuz yerlere hediye paketi bırakmışlardı.İçerisindede Algida termos çanta bulunuyordu.Ayrıca yolculuk sonunda bize köpük kutu içerisinde Carte d'Or Dondurma çeşitlerinden hediye ettiler.
Bu güzel Organizasyon için emeği geçen herkese çok çok teşekkür ederim.
Merak edipte fotoğraflara bakmak isterseniz buraya tıklayın.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !